Művészetterápia

A Művészetterápia célja, hogy a kliens átéljen olyan tapasztalatokat, ami által képes lesz azzá válni, akivé válni akar.

A művészi munka lényege nem maga az alkotás, hanem az alkotáshoz, a műhöz vezető út. A kliens tudat alatti szinten alakítja át a blokkjait, az elakadásait, a félelmeit, szorongásait, azáltal hogy hagyja magára hatni a formákat, színeket, mozdulatokat és ezáltal idővel teret tud adni a felszabadult gondolatainak és érzéseinek.

A terápiás munka hetekig, hónapokig tart, heti rendszerességű találkozókon keresztűl, egyénileg vagy csoportban. 

A munka során az ember három központjával dolgozunk. Fizikai szinten a felső központtal, ami a fejen található és a gondolkodással, az idegrendszerrel van kapcsolatban.  A középső szinten vagyis a mellkasi területen - a tüdőhöz és a szívhez kapcsolódva - az érzelmekkel és a ritmussal dolgozunk.  Az alsó központ kapcsán az anyagcserével, az ösztönökkel, az akarattal lépünk kapcsolatba.

A művészi munka során rajzolunk, festünk és agyagozunk attól függően, hogy melyik területekkel szeretnénk dolgozni, hogy mire van szüksége a kiegyensúlyozott élethez vagy mi kell ahhoz, hogy a problémáit átalakítsa.

Festéskor nedves papíron dolgozunk növényi vízfestékkel. Meghatározott mozdulatokkal, ritmikusan visszük fel a festéket a papírra. A színek keveredése a mozdulatok közben a papíron jön létre. Száraz papíron rétegesen festünk valamint pasztellel és viaszkrétával is alkotunk.
Árnyalatokkal és színátmenetekkel dolgozunk, amely felszabadítja a légzést és ritmust ad a rohanó világban.

A rajzolás során grafit ceruzát, színes ceruzát és szenet használunk. Megfigyeljük a tárgyakat, satírozunk, formarajzot készítünk, dinamikus mozdulatokat végzünk.

Az agyagozáskor két kézzel, nedves, puha agyaggal formázunk, gyúrunk, simítunk különböző állati, emberi és absztrakt formákat.

Olyan egészséges embereket várok a terápiás munkára, akik szeretnék átalakítani az életüket, az elakadásukat, de nem szeretnének hosszasan beszélni a problémáikról, akik szeretnék megtapasztalni a művészi munka felszabadító erejét, akiket fojtogat a mai rohanó világ és szeretnének felszabadultabban élni a mindennapokban, akik küzdenek a mindennapi problémáikkal mégsem érzik magukat betegnek.  Néhány példa a mindennapi problémákra: álmatlanság, koncentrációs probléma, szorongás, frusztráció, bizonytalanság.


Továbbá olyan tudatos embereket várok, akik tudják, hogy a saját fejlődésükkel tesznek a legtöbbet másokért és a világért, akik tudják, hogy ha aktív részeseivé válnak a saját sorsuk irányításának, akkor biztosan segítséget kapnak ahhoz, hogy elérjék a céljukat és boldog emberek legyenek.

Popular posts from this blog